LIGHTS JETS

Malá proudová letadla

Malá letadla nabízí rychlou a komfortní přepravu na kratších vzdálenostech. Jsou ideální volbou, když letíte sami nebo v malé skupině za obchodním jednáním nebo na dovolenou do bližší destinace. K menším rozměrům letadla se vážou jistá omezení. Kabina je primárně navržena k velmi pohodlnému sezení, nelze se v ní však postavit. Na palubě není stewardka, se servisem kvalitního cateringu (studenou formou) a bohatě zásobeným minibarem ochotně pomůže jeden z pilotů. Chcete o něco víc komfortu? Prohlédněte si větší letadla.

Beechcraft Premier 1A

Letadlo Beechcraft Premier 1A nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Bylo navrženo pro lety na kratší vzdálenosti. Kabina tohoto letadla je konstruovaná pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

BeechJet 400

Letadlo BeechJet 400 nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Byl navržen pro kratší letové trasy výrobcem Hawker Beechcraft. Jeho kabina je uzpůsobena pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Cessna Citation Bravo

Dalším z řady Citation family light jets je model Bravo. Cessna Citation Bravo je spolehlivé a bezpečné soukromé letadlo. Při konstrukci tohoto letadla byl kladen velký důraz na odhlučnění interiéru pro vyšší komfort cestujících.

Cessna Citation CJ1

Letadlo Cessna Citation CJ1 patří k nejmenším proudovým letadlům na světě a je primárně určeno pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Cessna Citation CJ2

Letadlo Cessna Citation CJ2 bylo navrženo pro lety na kratší trasy. Nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Kabina letadla je konstruována pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Cessna Citation CJ3

Cessna Citation je americký dvoumotorový proudový dolnoplošník z kategorie privátních letadel. Letadlo Cessna Citation CJ3 nabízí cestujícím více prostoru na palubě v porovnání s předchozím modelem CJ2. Kabina letadla je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Cessna Citation CJ4

Cessna Citation je americký dvoumotorový proudový dolnoplošník z kategorie privátních letadel. Letadlo Cessna Citation CJ4 nabízí cestujícím více prostoru na palubě v porovnání s předchozím modelem CJ3. Kabina letadla je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Cessna Citation M2

Letadlo Cessna Citation M2 je primárně určeno pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená na pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou. V porovnání s předchozím modelem CJ1 je letadlo rychlejší, efektivnější a prostornější.

Cessna Citation Mustang

Letadlo Cessna Citation Mustang patří k nejmenším proudovým letadlům na světě a je primárně určeno pro kratší letové trasy. Kabina letadla je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Cirrus Vision Jet

Letadlo Cirrus Vision Jet je průlomem v osobní letecké dopravě. Vyniká především svým výkonem, největší kabinou ve své třídě a inovativní systémy poskytují maximální úroveň bezpečnosti. Trup letounu je postaven z uhlíkových vláken a má ještě lepší izolaci hluku.

Eclipse 550

Americké letadlo Eclipse 550 patří k nejmenším proudovým letadlům na světě a je primárně určeno pro kratší letové trasy. Kabina letadla je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Embraer Phenom 100

Špičkový brazilský výrobce letadel Embraer v současné době udává na trhu trend excelentního poměru ceny a výkonu. Letadlo Embraer Phenom 100 předčí své soupeře prostornou kabinou, vstupními dveřmi a zavazadlovým prostorem. Jeho provoz vyniká velmi nízkými náklady na letovou hodinu. Embraer si dal také hodně záležet na kvalitě interiéru ve spolupráci s německým koncernem BMW.

Honda Jet

Letadlo Honda Jet patří k nejmenším proudovým letadlům na světě a je primárně určeno pro lety na kratší vzdálenosti. Kabina letadla je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou. Unikátní konstrukce zavěšení motorů na křídle zajišťuje nejtišší kabinu ve své třídě. Díky použití kompozitních materiálů má letadlo oproti konkurentům ve své skupině větší dolet.

Nextant 400

Letadlo Nextant 400 je zajímavým důkazem vysoké kvality práce leteckých konstruktérů, kreativity a morální životnosti jejich výtvorů. Americká společnost Nextant Aerospace převzala letadla Hawker 400, vyráběná před více než čtvrt stoletím a po modernizaci motorů a avioniky uvedla na trh nový model Nextant 400XT. A má rozhodně úspěch! Malé privátní letadlo má ve své kategorii skvělý dolet, avšak na úkor velikosti zavazadlového prostoru, který musel ustoupit palivovým nádržím.

LETADLA PRO

Privátní lety

LIGHT JETS
malá proudová
letadla
 

MIDSIZE JETS
střední proudová
letadla
 

HEAVY JETS
velká proudová
letadla
 

TURBOPROPS
turbovrtulová
letadla
 

LETADLA PRO

Skupinové lety

VIP
AIRLINERS

VIP dopravní
letadla

NARROW BODY
AIRLINERS

úzkotrupá
 letadla

WIDE BODY
AIRLINERS

širokotrupá
letadla

TURBOPROP
AIRLINERS

turbovrtulová
letadla