Letiště vždy nejblíže

k místu, kam potřebujete

Seznam zemí

Letiště v České republice

Česká republika

Letiště na Slovensku

Slovensko

LETIŠTĚ
 

Česká republika

V České republice je mnoho letišť, ze kterých je technicky možné a bezpečné letět privátním nebo skupinovým letadlem. Nabízíme vám přehled letišť, ze kterých létáme. 

Letiště Václava Havla Praha

Mezinárodní letiště Václava Havla Praha neboli Praha/Ruzyně je veřejné mezinárodní letiště umístěné na severozápadním okraji Prahy. Letiště je určeno pro mezinárodní i vnitrostátní, pravidelný i nepravidelný letecký provoz. Dráhový systém se skládá ze tří vzletových a přistávacích drah, z nichž jedna je trvale pro vzlety i přistání uzavřena. Na letišti se nachází tři terminály rozdělené dle typu dopravy.

Letiště Praha - Kbely

Letiště Praha - Kbely je vojenské letiště umístěné v severovýchodní části Prahy. V současné době je na něm umístěna 24. základna dopravního letectva, pod kterou spadala i letka ministerstva obrany, která zabezpečuje přepravu ústavních činitelů. V areálu letiště se rovněž nachází letecké muzeum, které má bohatou sbírku celosvětově uznávaných exponátů zejména vojenských letadel.

Letiště Karlovy Vary

Letiště Karlovy Vary je mezinárodním veřejným civilním letištěm, které je páté největší v Česku. V plánu je rozvoj letiště, tak aby mohlo přijímat i velká dopravní letadla jako Airbus A310, Airbus A330, Boeing 767-300 nebo také Boeing 747.


LETIŠTĚ
 

Slovensko

Na Slovensku je vícero letišť, ze kterých je technicky možné a bezpečné letět privátním nebo skupinovým letadlem. Nabízíme vám přehled letišť, ze kterých létáme. 

Letiště Bratislava - M.R. Štefánika

Mezinárodní letiště Bratislava nebo-li mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava je hlavním mezinárodním letištěm na Slovensku. Aktuálně se letiště skládá ze tří terminálů a disponuje dvěma vzletovými a přistávacími dráhami.

Letiště Poprad - Tatry

Mezinárodní letiště Poprad – Tatry je nejvýše položeným letištěm pro střední a krátké lety ve střední Evropě. Letiště je v provozu celoročně a je využíváno jak pro pravidelné lety, tak i nepravidelné, charterové, soukromé, ale například i výcvikové lety. Ideální poloha letiště je vstupní branou do oblasti Vysokých a Nízkých Tater, kde si lze užít letní turistiku či zimní sporty.

Letiště Košice

Letiště Košice je mezinárodním letištěm, které je druhé největší na Slovensku podle počtu odbavených cestujících a provozovaných pravidelných linek. Největšími letadly, která jsou schopna zde přistát jsou Boeing 767 a Airbus A310.

Vyberte si, jakým letadlem chcete letět