Cessna Citation CJ3

Cessna Citation je americký dvoumotorový proudový dolnoplošník z kategorie privátních letadel. Letadlo Cessna Citation CJ3 nabízí cestujícím více prostoru na palubě v porovnání s předchozím modelem CJ2. Kabina letadla je navržená pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Technické specifikace

Kategorie letadla: light jet


6-7

počet sedadel

772 km/​h

cestovní rychlost

3210 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

13700 m
16.2 m
15.5 m
4.6 m
6291 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


145 cm

výška

147 cm

šířka

564 cm

délka

1841 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

3210 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Nextant 400

Letadlo Nextant 400 je zajímavým důkazem vysoké kvality práce leteckých konstruktérů, kreativity a morální životnosti jejich výtvorů. Americká společnost Nextant Aerospace převzala letadla Hawker 400, vyráběná před více než čtvrt stoletím a po modernizaci motorů a avioniky uvedla na trh nový model Nextant 400XT. A má rozhodně úspěch! Malé privátní letadlo má ve své kategorii skvělý dolet, avšak na úkor velikosti zavazadlového prostoru, který musel ustoupit palivovým nádržím.

Cessna Citation CJ2

Letadlo Cessna Citation CJ2 bylo navrženo pro lety na kratší trasy. Nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Kabina letadla je konstruována pro pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

Embraer Phenom 100

Špičkový brazilský výrobce letadel Embraer v současné době udává na trhu trend excelentního poměru ceny a výkonu. Letadlo Embraer Phenom 100 předčí své soupeře prostornou kabinou, vstupními dveřmi a zavazadlovým prostorem. Jeho provoz vyniká velmi nízkými náklady na letovou hodinu. Embraer si dal také hodně záležet na kvalitě interiéru ve spolupráci s německým koncernem BMW.