TURBOPROPS

Turbovrtulová letadla

Vrtulová letadla mají v privátním létání pořád své místo. Jsou o něco pomalejší než proudová, ale má to svůj význam. Jiná technologie pohonu dává i jiné možnosti. S vrtulovým letadlem odletíte i přistanete na krátkých letištích, kam se proudová letadla nedostanou. O něco nižší rychlost vám vrtulové letadlo plně vynahradí svou flexibilitou. Dobrým argumentem pro je také nejnižší cena za letovou hodinu. 

Beechcraft King Air 350

Modelová řada King Air 350 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Beechcraft King Air 90

Modelová řada King Air 90 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Piaggio Avanti

Letadlo Avanti od italského výrobce Piaggio Aerospace je vskutku výjimečným strojem. Jeho konfigurace pohonu je vrtulová, ale cestovní rychlost není v porovnání s malými proudovými letadly vůbec pozadu. Komfortem kabiny letadla stejné kategorie dokonce převyšuje. A nenechejte se zmást, když uslyšíte hluk tohoto letadla zvenčí. Uvnitř totiž skoro nic neuslyšíte, protože hluk zůstává za letadlem.

Pilatus PC12

Švýcarský Pilatus vyrábí model PC12 již řadu let a je stále populárnější. Tento jednomotorový letoun prokázal svou spolehlivost a je postupně zařazován do obchodního provozu náročného na zvýšené bezpečnostní standardy. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých a nezpevněných vzletových či přistávacích drahách.

Piper Cheyenne

Letadlo Piper Cheyenne vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Piper Meridian

Piper Meridian je turbovrtulový letoun amerického výrobce Piper Aircraft. Vyznačuje se nejnižší spotřebou paliva ve své třídě. Je vybaven přetlakovou kabinou s vysokým komfortem, což zaručuje naprosté pohodlí pro cestující po celou dobu jejich cesty.

LETADLA PRO

Privátní lety

LIGHT JETS
malá proudová
letadla
 

MIDSIZE JETS
střední proudová
letadla
 

HEAVY JETS
velká proudová
letadla
 

TURBOPROPS
turbovrtulová
letadla
 

LETADLA PRO

Skupinové lety

VIP
AIRLINERS

VIP dopravní
letadla

NARROW BODY
AIRLINERS

úzkotrupá
 letadla

WIDE BODY
AIRLINERS

širokotrupá
letadla

TURBOPROP
AIRLINERS

turbovrtulová
letadla