Piper Meridian

Piper Meridian je turbovrtulový letoun amerického výrobce Piper Aircraft. Vyznačuje se nejnižší spotřebou paliva ve své třídě. Je vybaven přetlakovou kabinou s vysokým komfortem, což zaručuje naprosté pohodlí pro cestující po celou dobu jejich cesty.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop


6

počet sedadel

482 km/​h

cestovní rychlost

1852 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

9144 m
13.1 m
9 m
3.4 m
2310 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


118 cm

výška

125 cm

šířka

373 cm

délka

566 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

1852 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Beechcraft King Air 350

Modelová řada King Air 350 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Beechcraft King Air 90

Modelová řada King Air 90 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Piaggio Avanti

Letadlo Avanti od italského výrobce Piaggio Aerospace je vskutku výjimečným strojem. Jeho konfigurace pohonu je vrtulová, ale cestovní rychlost není v porovnání s malými proudovými letadly vůbec pozadu. Komfortem kabiny letadla stejné kategorie dokonce převyšuje. A nenechejte se zmást, když uslyšíte hluk tohoto letadla zvenčí. Uvnitř totiž skoro nic neuslyšíte, protože hluk zůstává za letadlem.