Beechcraft King Air 90

Modelová řada King Air 90 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop


5

počet sedadel

459 km/​h

cestovní rychlost

2430 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

9144 m
15.3 m
10.7 m
4.3 m
4377 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


145 cm

výška

137 cm

šířka

384 cm

délka

1529 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

2430 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Beechcraft King Air 350

Modelová řada King Air 350 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Piaggio Avanti

Letadlo Avanti od italského výrobce Piaggio Aerospace je vskutku výjimečným strojem. Jeho konfigurace pohonu je vrtulová, ale cestovní rychlost není v porovnání s malými proudovými letadly vůbec pozadu. Komfortem kabiny letadla stejné kategorie dokonce převyšuje. A nenechejte se zmást, když uslyšíte hluk tohoto letadla zvenčí. Uvnitř totiž skoro nic neuslyšíte, protože hluk zůstává za letadlem.

Pilatus PC12

Švýcarský Pilatus vyrábí model PC12 již řadu let a je stále populárnější. Tento jednomotorový letoun prokázal svou spolehlivost a je postupně zařazován do obchodního provozu náročného na zvýšené bezpečnostní standardy. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých a nezpevněných vzletových či přistávacích drahách.