Pilatus PC12

Švýcarský Pilatus vyrábí model PC12 již řadu let a je stále populárnější. Tento jednomotorový letoun prokázal svou spolehlivost a je postupně zařazován do obchodního provozu náročného na zvýšené bezpečnostní standardy. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých a nezpevněných vzletových či přistávacích drahách.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop


6-8

počet sedadel

496 km/​h

cestovní rychlost

2570 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

9144 m
16.2 m
14.4 m
4.2 m
4740 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


147 cm

výška

152 cm

šířka

516 cm

délka

962 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

2570 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Beechcraft King Air 350

Modelová řada King Air 350 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Piper Cheyenne

Letadlo Piper Cheyenne vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Beechcraft King Air 90

Modelová řada King Air 90 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.