ATR 72

Francouzsko-italský letecký koncern ATR se zaměřuje na produkci vrtulových letadel se střední kapacitou a kratším doletem. Společnost se od svého vzniku stala jedním ze světových lídrů na trhu letadel určených pro regionální lety. Model ATR 72 je oblíbeným letadlem používaným pro přepravu na kratší vzdálenosti.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop airliner


64-72

počet sedadel

510 km/​h

cestovní rychlost

1300 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

7620 m
27 m
27.1 m
7.6 m
22500 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


191 cm

výška

257 cm

šířka

2722 cm

délka

13762 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ano
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

1300 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Saab 340

Švédský strojírenský výrobce Saab, který se proslavil moderními stíhačkami Gripen, je autorem mimořádně úspěšného dopravního letadla Saab 340. Toto stylové soukromé letadlo vyniká ekonomickým provozem a strohým, nýbrž také účelným designem. Je skvělou volbou pro skupiny cestujících, které požadují let dle vlastních představ a parametrů.

Embraer 120

Brazilský letecký výrobce Embraer se širokým záběrem produkce různých typů letadel je tvůrcem zdařilého letadla Embraer 120. Letadlo je vhodné pro lety na kratší vzdálenosti a je jedním z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších.

Fairchild Metro

Kanadský výrobce Fairchild navrhl letadlo Metro tak, aby splnilo úlohu přepravy skupiny cestujících na kratší vzdálenost a za minimální náklady. Z důvodu kratšího pobytu cestujících na palubě je kabina konstruovaná jako méně prostorná. Toto soukromé letadlo je skvělou volbou pro cestující, kteří se nespokojí s pravidelnou linkou, ať už se jedná o časy odletů nebo potřebný počet volných míst.