Embraer 120

Brazilský letecký výrobce Embraer se širokým záběrem produkce různých typů letadel je tvůrcem zdařilého letadla Embraer 120. Letadlo je vhodné pro lety na kratší vzdálenosti a je jedním z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop airliner


30

počet sedadel

500 km/​h

cestovní rychlost

1490 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

9750 m
19.7 m
19.9 m
6.3 m
11989 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


170 cm

výška

210 cm

šířka

939 cm

délka

6400 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ano
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

1490 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Fairchild Metro

Kanadský výrobce Fairchild navrhl letadlo Metro tak, aby splnilo úlohu přepravy skupiny cestujících na kratší vzdálenost a za minimální náklady. Z důvodu kratšího pobytu cestujících na palubě je kabina konstruovaná jako méně prostorná. Toto soukromé letadlo je skvělou volbou pro cestující, kteří se nespokojí s pravidelnou linkou, ať už se jedná o časy odletů nebo potřebný počet volných míst.

ATR 42

Francouzsko-italský letecký koncern ATR se zaměřuje na produkci vrtulových letadel se střední kapacitou a kratším doletem. Od roku 1981, kdy tato společnost vznikla, se stala jedním ze světových lídrů na trhu letadel určených pro regionální lety. Model ATR 42 je populárním letadlem pro přepravu na kratší vzdálenosti.

ATR 72

Francouzsko-italský letecký koncern ATR se zaměřuje na produkci vrtulových letadel se střední kapacitou a kratším doletem. Společnost se od svého vzniku stala jedním ze světových lídrů na trhu letadel určených pro regionální lety. Model ATR 72 je oblíbeným letadlem používaným pro přepravu na kratší vzdálenosti.