Komfortní létání heavy jety

A co jsou to vlastně ty "heavy jets"? Jedná se o letadla větší velikosti určená k přepravě až 19 cestujících, která umožňují realizaci 12 hodinového letu bez jediného mezipřistání a jsou tedy vhodná pro cesty do vzdálenějších destinací. Ohromí prostorností své kabiny a vysokým standardem vybavení, které v některých ohledech předčí první třídu v linkovém letadle. A co víc?

Paluba letadel je rozdělena do několika funkčních sektorů, ve kterých lze pohodlně strávit celý čas letu. Nerušený odpočinek, požitek z čerstvé kávy, společně strávený čas, nebo klid pro práci? Vše je možné! Kvalifikovaný personál je připraven splnit veškerá přání cestujících mimo jiné i v podobě gurmánské večeře o několika chodech. Díky velkorysé kapacitě zavazadlového prostoru nemusí cestující přemýšlet, které zavazadlo nechají doma, což ocení také nadšení sportovci při přepravě sportovního vybavení.

Kam se vydat na cestu za dobrodružstvím, odpočinkem, či významným obchodem? V heavy jetu je možné letět téměř kamkoliv, ať už je v plánu návštěva exotické písečné pláže nebo rušných ulic velkoměst. 

Noc na palubě letadla nemusí být noční můrou. Čím si čas na palubě zpříjemnit? Tak třeba četbou oblíbené knihy v posteli, zpěvem v teplé sprše, anebo sledováním filmů.


Chcete se dozvědět o těchto jedinečných letadlech něco více nebo si porovnat jednotlivé stroje mezi sebou? 

photo credit: Bombardier Inc., Dassault Falcon Jet Corp.