Saab 340

Švédský strojírenský výrobce Saab, který se proslavil moderními stíhačkami Gripen, je autorem mimořádně úspěšného dopravního letadla Saab 340. Stylové soukromé letadlo vyniká ekonomickým provozem a strohým, nýbrž také účelným designem. Je skvělou volbou pro skupiny cestujících, které požadují let dle vlastních představ a parametrů.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop airliner


33

počet sedadel

467 km/​h

cestovní rychlost

1470 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

9450 m
21.4 m
19.7 m
6.9 m
13154 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


180 cm

výška

210 cm

šířka

1030 cm

délka

6796 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ano
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

1470 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Embraer 120

Brazilský letecký výrobce Embraer se širokým záběrem produkce různých typů letadel je tvůrcem zdařilého modelu Embraer 120. Ten je šitý na míru pro kratší lety a střední skupiny do 30 cestujících. Pronájem soukromého letadla s tímto označením má skvělou ekonomiku provozu. Embraer 120 je jedním z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších partnerů pro skupinové létání.

Fairchild Metro

Kanadský výrobce Fairchild navrhl letadlo Metro tak, aby splnilo úlohu přepravy skupiny cestujících na kratší vzdálenost za minimální náklady. Z důvodu kratšího pobytu na palubě je kabina konstruovaná jako menší. Komfort letadla tedy není až takový, jaký poskytují větší dopravní letadla. Pro svůj účel však bohatě postačuje. Toto severoamerické soukromé letadlo je skvělou volbou pro skupinu, která potřebuje letět podle svých požadavků, a pravidelná linka jí neposkytuje adekvátní spojení, časy odletů nebo potřebný počet volných míst.

ATR 42

Francouzsko-italský letecký koncern ATR se zaměřuje na produkci vrtulových letadel se střední kapacitou a kratším doletem. Od roku 1981, kdy tato společnost vznikla, se stala jedním ze světových lídrů na trhu letadel určených pro regionální lety. Modely ATR 42 a 72 jsou populárními a celosvětově rozšířenými linkovými letouny na kratší vzdálenosti. Díky své kapacitě pro 48 až 68 osob jsou skvělou volbou pro let na míru středně velikých skupin cestujících.