Piaggio Avanti

Ošklivé nebo sexy? Letadlo Avanti od italského výrobce Piaggio Aerospace je vskutku výjimečným strojem. Jeho konfigurace pohonu je vrtulová, ale cestovní rychlost není v porovnání s malými proudovými letadly vůbec pozadu. Komfortem kabiny dokonce light jety hodně převyšuje. A nenechte se zmást, když uslyšíte hluk tohoto letadla zvenčí. Uvnitř totiž vyniká velmi tichým prostředím, protože hluk zůstává za letadlem.

Technické specifikace

Kategorie letadla: turboprop


7

počet sedadel

625 km/​h

cestovní rychlost

1410 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

12500 m
14 m
14.4 m
4 m
5488 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


175 cm

výška

185 cm

šířka

455 cm

délka

1700 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

1410 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Pilatus PC12

Švýcarský Pilatus výrábí model PC12 již řadu let, a stále nabírá na popularitě. Tento jednomotorový letoun prokázal svou spolehlivost a je díky tomu postupně zařazován i do obchodního provozu náročného na zvýšené bezpečnostní standarty. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých a nezpevněných vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Piper Cheyenne

Letadlo vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.

Beechcraft King Air 90

Modelová řada King Air 90, 200 a 350 od amerického výrobce Beechcraft je velmi populární a rozšířená v kategorii privátních vrtulových letadel. Vyniká především příznivou cenou letové hodiny a schopností operovat na krátkých vzletových a přistávacích dráhách právě díky vrtulovému pohonu.