Nextant 400

Toto letadlo je zajímavým důkazem vysoké kvality práce leteckých konstruktérů, jejich kreativity a morální životnosti jejich výtvorů. Americká společnost Nextant Aerospace převzala letadla Hawker 400, vyráběné před více než čtvrtstoletím, a po modernizaci motorů a avioniky uvedla na trh nový model Nextant 400XT. A má rozhodně úspěch! Malé privátní letadlo má ve své kategorii skvělý dolet, avšak na úkor velikosti zavazadlového prostoru, který musel ustoupit palivovým nádržím.

Technické specifikace

Kategorie letadla: light jet


6-7

počet sedadel

832 km/​h

cestovní rychlost

2380 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

13700 m
13.25 m
14.7 m
4.2 m
7302 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


147 cm

výška

150 cm

šířka

475 cm

délka

1586 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

2380 km

Rezervujte si toto letadlo

Další malá proudová letadla

BeechJet 400

Letoun nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Byl navržen pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená na pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou. Výrobcem letadla je Hawker BeechJet.

Cessna Citation CJ2

Letoun nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Byl navržen pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená na pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou. Výrobce je americká Cessna.

Cessna Citation Bravo

Dalším z řady Citation family light jets je model Bravo. Spolehlivé a bezpečné soukromé letadlo, které vyniká bohatší sedadlovou kapacitou pro 7 (někdy až 8) osob. Při konstrukci tohoto letounu byl kladen velký důraz na odhlučnění interiéru pro vyšší komfort cestujících.