Hawker 900XP

Společnost Hawker Beechcraft byla při vývoji a výrobě svých letadel známá důrazem na dolet. Modely 800XP a 900XP jsou ve své velikosti excelentními letci na dlouhé vzdálenosti. Oba letouny disponují stand-up kabinou a skvělým palubním servisem. Mírně Vás omezí pouze menší prostor pro zavazadla, protože velikost a dispozice palivových nádrží byly u těhto letounů dominantní.

Technické specifikace

Kategorie letadla: midsize jet


8

počet sedadel

796 km/​h

cestovní rychlost

4610 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

12500 m
16.5 m
15.5 m
5.5 m
12700 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


175 cm

výška

183 cm

šířka

650 cm

délka

1415 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ano
Toaleta
ano
Teplý catering
ano

Dolet letadla

4610 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Cessna Citation X

Letoun Vám nabídne již prostornou kabinu se stand-up výškou, kterou jistě oceníte obzvlášť na vzdálenejší lety nad 3 hodiny. Příjemným bonusem je pohovka v kabině. Cessna Citation X z vývojové dílny americké Cessny se vyznačuje prvenstvím, jako nejrychlejší privátní letoun.

Bombardier Learjet 60XR

Bombardier klade důraz u svých modelů Learjet na vysokou cestovní rychlost. Exkluzivní soukromé letadlo Learjet 60XR svým raketovým vzhledem tuto skutečnost rozhodně nepopírá. Jeho kabina nabízí nejkvalitnější interiér ve své kategorii. Malou daní za vysokou cestovní rychlost je omezená schopnost letounu vzlétnout a přistát na letištích s velmi krátkou dráhou.

Cessna Citation Sovereign

Mezi středně velkými letadly má Cessna velmi silné zastoupení. Model Citation Excel pro 7 cestujících a delší varianta Citation Sovereign pro 9 cestujících jsou nejčastěji využívanými letouny v této kategorii v Evropě. Soukromé letadlo střední velikosti nabízí stand-up kabinu, ve které mohou pasažéři stát vzpřímeně, a velmi slušný dolet. Většina provozovatelů těchto letadel poskytuje služby profesionální letušky a servírování teplého cateringu.