Cessna Citation XLS

Mezi středně velkými letadly má Cessna velmi silné zastoupení. Model Citation Excel pro 7 cestujících a delší varianta Citation Sovereign pro 9 cestujících jsou nejčastěji využívanými letouny v této kategorii v Evropě. Soukromé letadlo střední velikosti nabízí stand-up kabinu, ve které mohou pasažéři stát vzpřímeně, a velmi slušný dolet. Většina provozovatelů těchto letadel poskytuje služby profesionální letušky a servírování teplého cateringu.

Technické specifikace

Kategorie letadla: midsize jet


7-8

počet sedadel

802 km/​h

cestovní rychlost

3130 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

13700 m
17.1 m
16 m
5.2 m
9162 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


173 cm

výška

168 cm

šířka

566 cm

délka

2548 l

zavazadlový prostor


Stewardka
na přání
Toaleta
ano
Teplý catering
na přání

Dolet letadla

3130 km

Rezervujte si toto letadlo

Další letadla z kategorie:

Pilatus PC24

Letoun Vám nabídne již prostornou kabinu se stand-up výškou, kterou jistě oceníte obzvlášť na vzdálenejší lety nad 3 hodiny. Servis na palubě může být na velmi vysoké úrovni v závislosti od konkrétní konfigurace kabiny a vybavení pro ohřev cateringu. Stroj byl vyvinut švýcarskou společností Pilatus Aircraft.

Embraer Phenom 300

Letoun Vám nabídne již prostornou kabinu se stand-up výškou, kterou jistě oceníte obzvlášť na vzdálenejší lety nad 3 hodiny. Servis na palubě může být na velmi vysoké úrovni v závislosti od konkrétní konfigurace kabiny a vybavení pro ohřev cateringu. Letoun byl vyvinut brazilskou společností Embraer.

Bombardier Learjet 45

Letoun Vám nabídne již prostornou kabinu se stand-up výškou, kterou jistě oceníte obzvlášť na vzdálenejší lety nad 3 hodiny. Servis na palubě může být na velmi vysoké úrovni v závislosti od konkrétní konfigurace kabiny a vybavení pro ohřev cateringu. Letoun byl vyvinut kanadskou společností Bombardier.