Cessna Citation CJ2

Letoun nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Byl navržen pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená na pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou. Výrobce je americká Cessna.

Technické specifikace

Kategorie letadla: light jet


6

počet sedadel

765 km/​h

cestovní rychlost

2410 km

dolet


Maximální letová výška
Rozpětí křídel
Délka trupu
Výška trupu
Maximální vzletová hmotnost

13700 m
15.1 m
14.5 m
4.1 m
5613 kg

Interiér a servis

rozměry kabiny


145 cm

výška

147 cm

šířka

478 cm

délka

2095 l

zavazadlový prostor


Stewardka
ne
Toaleta
ano
Teplý catering
ne

Dolet letadla

2410 km

Rezervujte si toto letadlo

Další malá proudová letadla

Cessna Citation CJ3

Cessna je celosvětově známým americkým výrobcem letadel. Její řada proudových letounů Citation family je nejrozšířenějším zástupcem v kategoriích light jets a midsize jets. Nejmenší model Mustang pro 4 cestující a modely CJ1 až CJ4 pro 5 až 8 cestujících jsou spolehlivými letadly pro kratší privátní obchodní lety. Letoun nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Byl navržen pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená na pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou.

BeechJet 400

Letoun nabízí skvělý poměr sedadlové kapacity a ceny letu. Byl navržen pro kratší letové trasy. Jeho kabina je navržená na pohodlné sezení, nedisponuje však stand-up výškou. Výrobcem letadla je Hawker BeechJet.

Cessna Citation Bravo

Dalším z řady Citation family light jets je model Bravo. Spolehlivé a bezpečné soukromé letadlo, které vyniká bohatší sedadlovou kapacitou pro 7 (někdy až 8) osob. Při konstrukci tohoto letounu byl kladen velký důraz na odhlučnění interiéru pro vyšší komfort cestujících.